Fabelab

Fabelab - fabelab logo

 

Fabelab je hravá organická skandinávská značka hraček a interiérů pro děti, která věří ve vytváření vysoce kvalitních, inovativních a zodpovědně vyrobených produktů pro útulný, kreativní a hravý domov pro děti.

Fabelab pochází ze světa imaginace a název tvoří dvě zdánlivě protikladná slova: bajka a laboratoř. Hlavní záměr společnosti Fabelab pocházejí z tohoto hravého, experimentálního prostoru, kde sny inspirují imaginativní krajinu víceúčelových produktů, které umožňují dětem a jejich rodinám společně růst a rozvíjet se, shromažďovat příběhy a cenné vzpomínky z dětství.

Zakladatelka Fabelabu Michaela Weisskirchner-Barfod je rakouská architektka, designérka a matka dvou dětí. Jejím snem bylo vytvářet funkční, estetické, udržitelné a dlouhotrvající návrhy interiérů a produkty pro děti. Michaela je objevná, kreativní, inovativní a hravá ve svém přístupu k designu. Lásku k dětem a jejich jiskřivému vesmíru přitom spojuje s trendy ve světě módy a designu. Michaelin návrhářský proces, který spojuje její dovednosti a vášeň architektky a scénografky, je holistický a funkční se zápletkou nehmotného imaginárního vesmíru, který sídlí v dítěti v každém z nás.

Tvorba
Počínaje oceňovanou dekou Fabelab (Playfold Bird) společnost prohloubila škálu produktů Fabelab na interiérové ​​kousky a hračky pro děti. Od krásně šitých mobilů až po šikovné tašky a plyšové kamarády. Vesmír Fabelabu je hravý, inovativní, kouzelný a především funkční.

Sny
Výchozím bodem Fabelabu je experimentální laboratoř, kde hrají důležitou roli bajky a pohádky. Hlavní vidina je z dětské kreativity a fantazie. V tomto světě sní o ponoření do hravých vesmírů, kde se sny mohou stát skutečností a fantazie může běžet na plné obrátky – v doprovodu přátelských kamarádů, zvědavých kamarádů do kapsy, dobrodružných kamarádů Fabia a mazlivých zvířátek.

Věří, že
Fabelab věří ve vysoce kvalitní produkty a inovativní design. Chtějí přispět k dětské fantazii. Produkty Fabelab podporují hru, experimentování a kreativitu. Věří v sílu vyprávění, a proto tyto produkty mají za sebou příběh.

Starají se

Změnit design není všechno – stejně důležité je, jak jsou produkty přivedeny k životu! 

Od počátku se zakladatelka Fabelabu Michaela snažila zachovat poctivý a udržitelný přístup k designu a výrobě kolekcí Fabelab, a jak sama říká: „ Ve Fabelabu věříme, že pokud jde o udržitelnost, každý velký a malý krok na cestě pomáhá vytvořit lepší planetu pro naše děti“. Nejde jen o design, ale také o to, jak produkty ožívají. Ale cesta k udržitelné praxi není snadný úkol! Pro společnost Fabelab je udržitelný design o použití správných materiálů, zajištění správného zacházení s pracovníky a také o životnosti produktu.

Výrobky Fabelab jsou vyrobeny z organické bavlny a plní je udržitelnými materiály, ale samozřejmě záleží na praní a dlouhé životnosti výrobků. Usilují také o snížení plastového odpadu všemi možnými způsoby. 

Rádi uvažují o každém produktu individuálně, stejně jako vy a vaše dítě. Jejich produkty jsou vyráběny s láskou a na základě udržitelného přesvědčení, organických materiálů a pozornosti k detailu.

Udržitelnost jako proces návrhu

Když říkáme, že produkty Fabelab jsou nadčasové, máme na mysli proces, kde se kloubí nejen kvalita, ale také barevná schémata každé kolekce, abychom zajistili, že budou ladit s barvami předchozí a nadcházející kolekce. Tímto způsobem si můžete ponechat kousky z předchozích kolekcí a spárovat je s nadcházejícími. 

Dalším způsobem, jak Fabelab definuje nadčasovost, je vytváření víceúčelových designů. Deky Fabelab's Activity Deky mohou používat děti všech věkových kategorií, dokonce i jako stáj pro celou domácnost. Měkké organické zavinovačky Fabelab, které se často používají nejprve k zavinování miminka, lze později použít jako módní šátek pro starší děti. 

Fabelab chce, aby děti využívaly svou fantazii, byly kreativní a vyráběly hravé věci z toho, co by jiní mohli jen tak zahodit. Michaelinou budoucí vizí je, že všechny obaly Fabelabu budou obsahovat kreativní způsob, jak je děti znovu použít. 

Kolekce Offcuts

Fabelab znovu využívá zbytky látek z výroby a přeměňuje je v krásné jedinečné produkty. Poskytujeme nápady a nákresy produktů a naši dodavatelé nám dají vědět, s jakým množstvím barvy máme pracovat. Říkáme tomu kolekce Offcuts, a protože malé unikátní produkty jsou vyrobeny z látky, která zbyla, žádné dva kusy nejsou stejné. Každý kus je rozmanitý a hromadná položka.

14 položek celkem
1024x1024 a1aa392617a4d78d121454e5210bfaa1
+ další
102587/3
1024x1024 6fd495fed3fa8b129721bb8bb31963f2
+ další
102581/3 -

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem