Dětské lampičky: Je lepší lampička do sítě, nebo na USB?

Pořizujete dětskou lampičku a nejste si jisti, jestli zvolit tu, která má napájení ze sítě, nebo s USB? A stále nevíte kterou a proč? Pak je právě pro Vás dnešní článek, kde se na dětské lampičky zaměříme a řekneme si, v čem je která lepší.

 

  1. Přenositelnost a umístění: USB lampičky jsou obvykle menší a přenosnější. Mohou být napájeny z různých zdrojů, jako je notebook, powerbanka, nebo USB adaptér do zásuvky. To je užitečné, pokud potřebujete lampičku přemisťovat. Na druhou stranu, lampičky do sítě jsou obvykle jednoudšší na ovládání a nevyžadují další zařízení pro napájení.

  2. Bezpečnost: U lampiček do sítě je důležité zajistit, aby kabely byly mimo dosah dětí a zásuvka byla v bezpečné vzdálenosti od postele. USB lampičky mohou být vnímány jako bezpečnější, jelikož pracují s nižším napětím, ale i tak je potřeba dbát na bezpečné používání, aby nedošlo k ohrožení dětí. 

  3. Výdrž a výkon: Lampičky zapojené do sítě obvykle nabízejí stálejší a silnější osvětlení a nejsou omezeny kapacitou baterie, jako je to u některých USB lampiček. Ovšem dnešní výdrž USB lampiček je již velká a tak při jejich pravidelném nabíjení se vám nejspíše nestane, že by přestala svítit. 

  4. Funkce a design: Některé USB lampičky nabízejí inovativní funkce jako dotykové ovládání, změnu barev, zvuk, či projektor nebo vestavěné baterie s možností dobíjení. Lampičky do sítě mohou být často robustnější, mohutnější a poskytovat stabilnější světlo. 

  5. Ekologický dopad a náklady na provoz: USB lampičky mohou být energeticky efektivnější, zejména pokud jsou používány s LED žárovkami.

 

Celkově, pokud hledáte flexibilitu a přenositelnost, USB lampička může být lepší volbou. Pokud preferujete stabilní a silné osvětlení bez nutnosti častého dobíjení, pak je lepší volbou lampička do sítě. Bezpečnost by měla být vždy prioritou při výběru lampičky pro dětský pokoj.

 

Na Smiling Baby máme samozřejmě i dětské lampičky, ze kterých si určitě vyberete jak vy, tak i vaše ratolesti, a to díky roztomilým designům, přívětivým cenám a kvalitě. :-)