Jak vybrat správnou velikost bot ?

Jak vybrat správnou velikost bot? 

 

Stejně jako každá bota, tak i každá nožička dítěte má jiné rozměry. Proto je nejlepším způsobem, jak určit velikost bot, změření nožičky dítěte a vnitřní stélky bot. 

A my Vám dnes povíme jak na to! :)

 

245effadf41c6129f4fe7accc564ef86_XL

 

Způsobů, kterými se lidé snaží zjistit velikost bot je spousta, většina z nich je ale velice nepřesná. Jako třeba stlačení špičky obuvi, které je u rodičů velice oblíbené, ale nepřesné hlavně díky tomu, že nemáme jistotu, že dítě v té chvíli nemá srkčené prstíky. Také pozor na to, že většina dětí, hlavně těch nejmenších nedokáže rozeznat, zda ho boty tlačí, a proto nelze nechat výběr velikosti bot pouze na pocitu dítěte. Dopuručujeme tedy jako první začít se zjištěním délky a šířky nožičky dítěte.

 

 

Jak změřit délku a šířku chodidla?

      2 nejpřesnější způsoby, jak zjistit délku a šířku nožičky jsou: 

  • Obkreslení nohy - vezměte kus papíru a položte na ní nohu dítěte, kterou tužkou obtáhnete. Poté pravítkem změřte od patičky k nejvyššímu bodu u prstů (vetšinou palec) a šířku nohy viz. obrázek.
  • Pata opřená o zeď - kus papíru položíte na zem ke zdi. Nohu dítěte na něj položíte tak, aby se pata podélně dotýkala zdi (dítě musí stát na obou nohách). Poté označíte na papír místo, kde končí nejdelší prst a také vnější a vnitřní stranu nožičky. Poté přeměříte. 

Snímek obrazovky 2021-03-24 v 10.30.56sizing_guide_slide_2

 

 

Co je to nadměrek a jaký zvolit? 

Nadměrek je prostor před prsty, neboli rozdíl mezi délkou nožičky a délkou vniřtní stélky. Je nutný především ke správnému pohybu nohy a také správnému vývoji. Nožička malého dítěte roste velmi rychle, za rok je to přibližně 15-18 mm a u starších dětí 8-12 mm. Je tedy důležité na něj myslet a vždy ho připočítat k finálnímu výsledku měření.

 

  • Batole (začínající chodec) - by mělo mít nadměrek max. 1 cm
  • Školkové dítě / školák (zkušenější chodec) - by mělo mít max. 1,2 cm 
  • ZIMNÍ BOTY - u zimních bot může být nadměrek až 1,5 cm

 

velikost detske obuvijonožka

www.veselatkanicka.cz                  www.zdravenozky.cz  

 

 

  Jak zjistit velikost bot? 

      Každý výrobce bot má vlastní velikostní tabulku, proto poté co změříte nožičku a připočtete nadměrek, stačí vyhledat v dané tabulce velikost bot, které Vaše dítě potřebuje. Nejlepší samozřejmě je boty vyzkoušet přímo v obchodě nebo ve vydejním místě e-shopu. Pokud botičky objednáte z e-shopu a nebudou dítěti sedět, lze je bez udání důvodu do 14 dnů vrátit v případě, že nebyly nošené. Pokud máte možnost botičky vyzkoušet, je dobré vyndat z boty vnitřní stélku (u malých velikostí, je vždy vyndavací) a nechat dítě stoupnout přímo na ni, abyste viděli, zda opravdu odpovídá délce a šířce, kterou dítě potřebuje. 

 

 

Věříme, že jste se v našem článku dočetli všechny podstatné informace, pokud ale přeci jen budete potřebovat s něčím poradit, neváhejte nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. 

Váš tým Smiling-baby.cz

9ded0288e863fbe79d863f606cb05c21_XL